YA YANLIŞ BİLİYORSANIZ!

YA YANLIŞ BİLİYORSANIZ!

Birçok insan modanın tanımını yaonlış yapıyor. Aslında moda özgürlüktür.Zorla moda olmaz ya da moda pahalı kıyafetlerle yapılan bir etkinlik değildir.

Evet, moda sayesinde bir çok insan özgür ve mutlu bir şekilde dolaşabiliyorken insanlar bu modanın önüne geçerek insanların özgürlüğünü kısıtlamaya çalışıyorlar. Medyada bir çok insan ”moda ikonu” gibi şeyleri söylüyor fakat moda ikonunun ne olduğunu halen kimse bilmiyor. Moda sınırlandırılmaz ve bir insanın ne giyeceğini asla kimse söyleyemez!

Ülkemizde bir çok insan bu konuda yanlış şeyler yaparak moda kavramını başka bir yerlere taşımaya çalışıyor fakat modanın tanımı; ”Özgürlük ve mutluluktur.” Evet, moda sayesinde bir çok insan özgür ve mutlu bir şekilde dolaşabiliyorken insanlar bu modanın önüne geçerek insanların özgürlüğünü kısıtlamaya çalışıyorlar. Medyada bir çok insan ”moda ikonu” gibi şeyleri söylüyor fakat moda ikonunun ne olduğunu halen kimse bilmiyor. Moda sınırlandırılmaz ve bir insanın ne giyeceğini asla kimse söyleyemez!

8739546-728x728

Moda Hakkında Doğru Bildiğiniz Yanlışlar

Moda pahalı eşyalarla kendinizi süslemek değildir. Günümüzde bu olay çok fazla yapılıyor ve bir çok insan pahalı eşyalar almanın moda olduğunu öne sürüyor yani bu durumda bir çok gencin boş yere ailesini maddi yönden sıkıntıya düşürüyor çünkü bir çok genç dışarıda gördüğü şeyin hevesiyle yaşıyor ve her zaman modaya ayak uydurmak istediği için bu şeylere özenip ailesine söylüyor hatta yıllardır biriktirdiği şeyleri bu pahalı eşyalara harcıyor diyebiliriz. Moda yukarıda da dediğimiz gibi pahalı eşyalardan oluşmuyor.

– Apple’ın ürünlerini almak moda olarak sayılamaz.

hqdefault

– Gucci, Prada veya diğer giyim markalarının satışını yaptığı şeyleri almak asla moda olarak lanse edilemez.

Moda her zaman dediğimiz gibi özgürlük ve mutluluk demektir. Bir insanın ne giyeceğini, ne yapacağına asla kimse karışamaz. Örneğin; ”Günümüzde bir çok insan bir kahveye 15 – 20 lira para veriyor fakat bu durum sizce de ısraf değil mi?” Evimizde sadece 5 liraya yapabildiğimiz şeye 20 lira vermek ne kadar doğru? Yoksa birileri bizi aptal yerine mi koyuyor?

 

Aç Bakalım
By Aç Bakalım Haziran 23, 2016 06:54