Türkiye’de Siyaset Gerçeği

Türkiye’de Siyaset Gerçeği

Merhaba, hergün haberlerde olsun, sosyal medyada olsun sürekli bir siyasi kavga mevcut, peki bu kavga neden ? Aslında bana göre bu kavga tamamen bir oyundan ibaret. Herkes sadece konuşuyor ama hiç kimsenin birşey yapmaya gücü yok yada mevcut iktidarla ortak çalışıyor.

16 yıllık bir iktidar, devletin tüm kademelerine tamamen yerleşmiş, askeriye, polis, eğitim, sağlık, hukuk vs.. durum gayet açık iktidar nederse oluyor ve isteğine göre hareket ediliyor. diğer muhalif partiler sürekli konuşuyor lakin iş meclise geldiğinde nedense geçmeyecek yasa geçiyor. Peki neden kendi içlerinde değişime gitmek istemiyorlar, neden oturdukları koltuklardan biz başarısız olduk diyerek bırakmıyorlar ? Çünkü onlarda iktidarla ortak çalışıyor olamazlar mı diye soruyor insan kendi kendine.

Sizlere tavsiyem Büyük Orta Doğu Projesini incelemeniz. Bop’un amacı ile ülkemizin geldiği noktanın nasıl amaca hizmet ettiğini göreceksiniz. Hergün şehitler gelmeye devam ediyor, sokaklarda bombalar patlıyor, herkesin içinde bir korku var, güvende hissetmiyorlar kendilerini.

Siyasilerin biran önce bu oyunu bırakmaları ve artık istikrarı sağlamaları, ekonomiyi düzeltmeleri, terörü bitirmeleri gerekli diye düşünüyorum, çünkü ülkemizin bunları çok kısa bir sürede çözebilecek gücü var.

Osman YAREN
By Osman YAREN Temmuz 11, 2016 18:30