SAÇ YAĞLANMASINDAN NASIL KURTULURUZ?

SAÇ YAĞLANMASINDAN NASIL KURTULURUZ?

Saç yağlanmaları bayanların çokça şikayet ettiği bir olaydır. Sizin için araştırdık ve dört etkili yöntemi seçtik.

Saç tipine göre ürünler kullansan dahi, daha günün ortalarındayken saçlarının yağlı ve kirli olduğunu mu hissetmeye başlıyorsun? Belki de güzellik rutininde atladığın bir şeyler vardır.

Saçlarındaki yağı kontrol edebilmek için yapman gereken 4 şeyi belirledik!

b-30-3-2014-5372430682
1) Şampuanını dikkatli seç

Saçlarının doğal yağı saçlarının sağlığı için önemli. Saç derini güneş ışınlarından koruyan veya saçlarının nemli olmasını sağlayan şey bu. Ancak saçlarındaki yağ aşırı ise işler değişiyor. Çünkü kimse yağlı bir saç görünümünü temiz ve sağlıklı bulmuyor. Atman gereken ilk adım yağlı saçlara özel ürünler kullanmak olacak.

images

2) Saçlarını çok fırçalama ve ellerini saçlarından uzak tut

Banyo sonrası saçlarının açmak için taramak iyi olsa da saçlarını fazla fırçalamak da sebum üretiminin artmasına neden oluyor.

Aynı zamanda saçlarına çok fazla dokunmamak da yağ sorunu çözmene yardımcı olacak.

 

3) Saçlarını sıcak suyla durulama

Sıcak bir duşa kimse hayır diyemez ancak sıcak su saçların için son derece zararlı. Saç tipin ne olursa olsun saçlarının parlaklığını kaybetmesine neden olacak bu hareket, saçlarındaki yağın ve kepeğin artmasına da neden oluyor. Soğuk veya ılık su ile saçlarını durulayarak durumu önleyebilirsin.

sac-003-0czmpmcadsw7

4) Saç kremini iyi durula

Saç yağını kontrol altına almak için önemli adımlardan biri de saçları iyi durulamak. Saçlarını şampuanladıktan sonra saç kremini saçlarında 3 dakika kadar beklet ve iyice durula. Ayrıca saç kremini yalnızca saç uçlarına uyguladığından emin ol.

Aç Bakalım
By Aç Bakalım Haziran 24, 2016 07:06