Saç Kurutma Makinesi İle Neler Yapılabilir

Saç Kurutma Makinesi İle Neler Yapılabilir

Bu makalemizde saç kurutma makinesi ile saç kurutmak haricinde neler yapılabileceğine sair bir kaç önerimiz bulunuyor.

Mum lekelerini çıkarır
Kurumuş mum lekelerini veya çocuklarınızın mumlu boyalarının bıraktığı lekeleri önce saç kurutma makinası ile yumuşatın ve bir bezle üstünden alın. Geri kalanı 1-1,5 ölçek su ve beyaz sirke karışımı ile ıslatılmış bezle silin.

Buğulu aynalara çözüm
Banyodan sonra buğulanan aynayı rahat kullanabilmek için, saç kurutucunuzu en sıcağa alarak aynaya tutun. Böylelikle buğu yok olacak ve makyajınızı rahatlıkla yapacaksınız.

Kırışan kıyafetleriniz için
Kıyafetlerinizi özenle ütüleseniz bile dolabın içinde küçük kırışıklar oluşabilir. Her seferinde tekrar ütü masası ve ütüyü çıkarmak yerine hafif kırışıkların üzerine saç kurutma makinesini tutarak kırışıklığı açabilirsiniz. Hatta yaka ve kenarlar için saç düzleştiricisi de son derece etkili olabiliyor.

Plastik kumaşı açmak için
Plastik masa örtüleriniz ya da duş perdeleriniz yıkandıktan sonra buruş buruş çıkıyor değil mi? Ütülemek olmaz tabii ama saç kurutma makinesiyle kırışklıkları açabilirsiniz.

Renklerle eğlenin
Çocuklarınızla birlikte içinizi açacak bir dekoratif poster yapabilirsiniz. Mum boyaları resim defterinin üzerine yapıştırıp saç kurutucusuyla ısıtırsanız böyle bir renk şelalesi elde edebilirsiniz.

Ayakkabılarınızı ısıtın
Soğuk kış günlerinde buz gibi ayakkabının içine ayağınızı sokmaktan hoşlanmıyorsanız , ayakkabınızı giymeden önce içini fönle ısıtabilirsiniz

Aç Bakalım
By Aç Bakalım Şubat 14, 2015 17:46