MÜTTEFİKLERİ HAPİSTE!!

MÜTTEFİKLERİ HAPİSTE!!

15 Temmuz Fetöcü darbe girişimi sonrasında ABDli üst düzey bir komutan Wall Street Journal’e yaptığı açıklamalar’da müttefiklerimiz hapiste ifadelerini kullandı.

abd-001

ABD’li yetkililerin ifadelerine bakacak olursak, kalkışma başarıya ulaşmış olsaydı eğer, Pentagon’un TSK içerisindeki ”müttefiklerinin” yönetimi bütünüyle kontrol altına almaları ile birlikte Türk ordusu hem Irak hem de Suriye’ye girecek ve İslam Devleti ile savaşma adı altında Musul’u IŞİD’den temizleyerek Barzani’ye teslim etmek için savaşmak durumunda kalacaktı. ABD, TSK içerisindeki ”müttefiklerinin” görevlerinden uzaklaştırılmaları ve hatta vatan hainliği suçu ile hapsedilmelerine istinaden büyük bir hayal kırıklığı ve hüsran içerisinde, zira kalkışmanın bastırılması Amerikan ordusunun planlarını altüst etmiş gibi görünüyor.

Aşağıdaki ifadeler, TSK’nın Suriye’ye girmek istememiş olmasının kalkışmanın yaşanmasında ne denli etkili bir unsur olduğuna dair soru işaretleri uyandırmak konusunda da etkili olabilecek nitelikte.

İşte WSJ’nin “General, Türkiye darbesinin geri püskürtülmesiyle Pentagon müttefiklerinin hapse atıldığını söyledi” başlıklı o haberi…

Üst düzey bir ABD’li askeri kumandanın söylediğine göre Türkiye’de yaşanan darbe girişiminin kaygı uyandıran etkisi – ve Türk devletinin beklenmedik ters tepkisi – Pentagon’un bölgesel operasyonlarını bozacak nitelikte sonuçlar üretti.ABD Merkez Komutanlığı’ndan General Joseph Votel’in Perşembe günü söylediğine göre ABD ordusunun Türk ordusunda bulunan bir grup yakın müttefiki darbe girişiminin ardından şu anda tutuklanmış vaziyetteler.

 

Aç Bakalım
By Aç Bakalım Temmuz 29, 2016 11:03