Karın Ağrısına Pratik ve Doğal Çözüm!

Karın Ağrısına Pratik ve Doğal Çözüm!

Zaman zaman her insanın başına gelen karın ağrısına pratik ve doğal yöntemler ile bu sorundan kurtulun!

arın ağrısı!

Sosyal hayatını kabusa çeviren olur olmaz yerlerde bitmek bilmeyen sancılar ve ağrı çekenler bu makalemiz tam da size göre.

Karın ağrısından muzdarip iseniz evinizde hazırlayacağınız doğal bitki çayları size çözüm olacaktır.Sizler gibi çekmiş olduğum bu ağrılardan dolayı internetten bulmuş olduğum ve yararlı olan bir kaç yöntemi sizlerle paylaşacağım.

Doğal tedavi yöntemlerini anlatmaya başlamadan  özellikle belirtmek isterim ki önceliğiniz doktorunuza başvurmak olsun.Burada ki yöntemler tamamen doğal olup hafif karın ağrıları için düzenleyici bitkisel karışımlardan oluşmaktadır.Ağrılarınız hafif değil ise doktor yardımı almanız gerekmektedir.

Hafif karın ağrısı tedavi yöntemleri;

  • Bir tutam nane (kuru veya yaş farketmez) ile bir tane bütün limon , parçalanarak kaynatılıp suyunun içilmesi.
  • Portakal kabuğu Rezene, aynı miktarda karıştırılıp kaynatılarak suyu içilir.
  • 100 gr. çörek otu 1 kg. bala karıştırılıp aç karnına 1 yemek kaşığı ağrı olduğu zaman yenir.
  • Papatya, biberiye, lavanta, mentollü nane, fesleğen, mürver çiçeği, yarpuz çiçeği, ayrı ayrı veya bir kısmı karıştırılıp çay gibi içilir.
  • Biberiye yağı, kekik yağı, küçük çocukların göbeğine veya ayakaltına sürülür. Büyüklere 1 fincan suya 10 damla damlatılıp içilir.
  • Bir miktar tatlı badem içi havanda dövülmek su­retiyle ezilip süt ile karıştırılarak içilir. Özellikle bebeklerin ka­rın ağrısı için faydalı olur.
  • Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı nane ve kü­çük bir parça limon kabuğu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
  • Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı acı pelin katılıp soğuduktan sonra ağalı durumlarda yu­dum yudum aç karnına kullanılır.

Pages: 1 2

Aç Bakalım
By Aç Bakalım Şubat 15, 2016 06:45