Kaçak Elektrik Bedeli Cebimizi Yakacak!

Kaçak Elektrik Bedeli Cebimizi Yakacak!

Yeni çıkan yasaya göre kaçak elektrik bedeli faturalara %20 oranında yansıyacak. Hatırlarmısınız çok değil bundan üç beş sene önce elektrik faturaları 2 ayda bir gelirdi, onunda toplam fatura tutarı ozamanın parası ile ortalama 1 aileye 30 tl ile 60 tl arası, sonra bu faturalar her ay gelmeye başladı ve 2 ayda bir ödediğimiz fatura tutarını her ödemeye başladık.

Gündem okadar hızlı değişiyor ki her gün farklı bir konu çıkıyor karşımıza, hal böyle iken elektrik faturalarına gelen zamların ardı arkası kesilmiyor. Yani kısacası doğu ve günaydoğuda kullanılan elektrik faturalarını hatta daha fazlasını batıdaki insanlara ödetiyorlar. Burada ki amacın sadece fatura olduğunu sanmıyorum, zaman öyle bir aldıki kapitalizmin ağırlığını artık küçük çocuk bile hissediyor para olmadan birşey yapılamıyor, arkadaşlık, komşuluk hatta aşk bile paraya dayalı bir hale geldi. Bu faturalar ve vergiler ile halkın cebindeki para sömürülüyor. İnsanların çoğu bugün iş yapamazsam eve nasıl ekmek götüreceğim yada borçlarımı nasıl ödeyeceğim düşüncesinde olduğu için, ne yeni çıkan yasadan nede devletle ilgi bir konudan haberi yok. zaten bu tür konuların üzerinde de fazla durulmuyor.

Sonuç olarak olan yine orta gelirli ve dar gelirli vatandaşa olacak. Normalde öderken zorlandıkları elektrik faturalarını bu zamla beraber ödemeyez duruma gelecekler. insanlarımızın biraz düşünmesi lazım biz ne yaptık, nasıl bu duruma düştük diye. Bu saatten sonra sizlere tavsiyem daha az elektrik harcayın. 🙂

Osman YAREN
By Osman YAREN Haziran 6, 2016 16:29