Halep Hakkında Gerçek ve Türkiye!

Halep Hakkında Gerçek ve Türkiye!

Televizyondan ve sosyal medyadan sürekli farklı haberler gelmekte, eve halepte üzücü bir katliyam yaşandı allah onların acılarını dindirsin dualarımız onlarla. Buna sebep olanları bir çoğumuz biliyoruz, Esad hakkında söylenen bir çok haber de yalan. Suriye halkı Esad’ın yanında ve halepin yeniden alınmasını kutladılar.  İyi Düşünün bir devlet kendi halkını nasıl katledebilir ki?

halep

Alıntı

Dün gece Suriye ordusunun Halep’te kontrolü ele aldığı kesinleşince Tayyip Erdoğan’a yıllardır büyülenmiş gibi bağlı olan kitlede ciddi bir kırılma yaşandı.

Son dakikaya kadar satıldıklarını kabul etmek istemediler, “Vardır Reis’in bir bildiği, Halep’i teslim etmez” diye düşündüler ancak Beşar Esad’ın Halep’e bizzat gidip askerleri ile kucaklaşmasının görüntüleri gelmeye başlayınca cenahta büyük bir vaveylâ koptu.

Kaynağı belli olmayan, en ucube işkence görüntüleri paylaşıp ağlamaktan sabaha kadar uyuyamadılar. Sosyal medya dün gece kan ağladı.

halep_b

Reis’ten talimat gelmeyince abdest bile alamayan bu gürûh, adeta darmadağın oldu. Kimisi “Rus Büyükelçiliği’nin önüne yatalım” derken, kimisi “Halep’e gidip kendimizi patlatalım” teklifinde bulundu.

Sabahın 05’ine kadar twitterde yazışan Reisçileri takip ettim. Aralarında Tayyip Erdoğan’a karşı çok ciddi bir güvensizlik yaşayanlar var.Bazılarınız bunun temelsiz ve geçici olduğunu düşünebilirsiniz ama burada anahtar bir kelime var:

Ümmet.

Onlar şimdiye kadar Tayyip Erdoğan’ın ne yaptıysa ümmetin selameti için yaptığına inandılar. Zaten Suriye’ye de sünnileri şiilerin elinden kurtrmak için girmemiş miydik?

Türk kanı, Kürt kanı, Alevi, işçi, öğrenci, gazeteci vs. kanı dökülebilirdi ama Reis, ümmetin saç teline zarar gelse dünyayı yakardı.

Öyle inanıyorlardı..

Kendilerine göre Suriye ordusu dün gece Halep’te çocukları kesip kadınlara tecavüz ederken (ki doğru bilgi değil, aksine halk kutlama yapıyor) Reis Putin’in dizi dibinde uysalca sustu…

Şimdi içlerinde 1’den fazla beyin hücresi taşıyanlar şu soruyu da soracak:

“Peki Reis neden sustu?”

Biz yardımcı olalım:

Sustu çünkü korkuları onu Putin’in ve İsrail’in kucağına atmıştı.
Yıllarca kapısında beklediği Atlantik devletleri tarafından terk edildiğini görünce can havliyle Putin’e sığındı. Yargılanmaktan ve suçlarının ortaya çıkmasından korkuyordu, gidecek yeri kalmamıştı.

Ne millet, ne devlet, ne ümmet.

Kendisinden, servetinden ve ailesinden başka önceliği yoktu..

Onun bu zaafını iyi bilen Putin kartlarını akıllıca oynadı.
Ve henüz Mavi Marmara’nın şokunu atlatamayan Ak yiğitler, bir de Halep’le sarsıldılar.

Bu daha başlangıç,

Çok daha ağır gerçeklere hazır olun.

Hani Fethullah için artık “Meğer o bir şeytanmış, bilememişiz” diyorsunuz ya..

Aynısını başkaları için de söyleyeceksiniz.

(FSG) Biliyormuydun

Diğer haber

Suriye ordusu Halep’te zafere ulaştı. Batı destekli teröristler kentten temizlendi. Suriye ordusunun bu kritik zaferinden sonra Batı medyası yine “katliam” yalanına sarıldı.

Ordunun Halep’te evlere tek tek girdiği ve halkı kurşuna dizdiği yalanı basına servis edildi. Batı basını da bu haberi dallandırıp budaklandırarak yayınladı.

Birleşmiş Milletler de Halep’te aralarında çocukların da bulunduğu 82 kişinin katledildiği haberini servis etti.

Ancak bu görüntüler hem Birleşmiş Milletler’in hem de Batı medyasının “katliam” yalanını gözler önüne seriyor. Dün akşam Halep’te kaydediler görüntülerde Batı’nın “kurşuna dizildi” dediği Halep halkı ordunun kente girişini kutluyor.

Eline Suriye bayrağını alan sokaklara döküldü. Araçlar konvoy oluşturdu.

Kutlamalar sabaha kadar sürdü. Ancak Suriye bayrağı ve Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın fotoğraflarının taşındığı bu kutlamalar ne Batı basınında ne de yandaş medyada yer aldı.

 

ulusal Kanal haberi

Aç Bakalım
By Aç Bakalım Aralık 15, 2016 08:44