En kolay zayıflama önerileri

En kolay zayıflama önerileri

Diyet listesini bire bir uygulamanın ya da trafikte kalıp spor salonundaki grup derslerine yetişmeye çalışmanın çalışan kişiler için ne kadar zor bir durum olduğunun çok iyi biliyoruz. Diyet yapmaya vakti olmayanlar için pratik zayıflama önerileri hazırladık. Bu zayıflama önerileri sizden hem birkaç kilo götürecek hem de sağlıklı beslenmeyi bir yaşam biçimi olarak benimsemenize yardımcı olacak.
İşte diyete vakti olmayanlar için zayıflama önerileri…

Tüm abur cuburları mutfağınızdan çıkarın

Zayıflamak istiyorsanız, işe mutfağınızı şekerli yiyeceklerden arındırmakla başlamalısınız. Acıktığınızda elinizin gittiği buzluktaki dondurmaları, çekmecelerdeki çikolata, cips ve bisküvi gibi tüm sağlıksız atıştırmalıkları mutfağınızdan çıkarın. Bunların yerine kilo verme sürecinizde size yardımcı olacak sağlıklı yiyeceklerle dolaplarınızı doldurun.

Sağlıklı yiyecekleri gözünüzün göreceği yerlere koyun

Mutfağınızdan tüm abur cuburları yok ettiyseniz, ikinci adım olarak sağlıklı yiyecekleri sürekli görebileceğiniz bir yerlere koymayı denemelisiniz. Örneğin, yoğurdu buz dolabının arka raflarından önlere doğru çekin ya da elma ve mandalina gibi çabuk bozulmayacak kış meyvelerini mutfak masanızın üzerine koyun. Bu sayede düşük kalori içeren sağlıklı yiyeceklerle beslenmek için kendinize büyük bir fırsat yaratmış olacaksınız.

Ajandanıza spora gitmeyi not edin

Yoğun bir ofis ortamında çalışıyorsanız, ajandanız ya da akıllı telefonunuzun ajanda uygulamasını yanınızdan hiç ayırmıyorsunuzdur. Artık gün içinde yapılacakları not aldığınız ajandanıza yarın sabah gideceğiniz kardiyo dersini de ekleyin. Sürekli gözünüzün önüne gelen spor dersiniz, sizi motive ederek daha çok egzersiz yapmaya yönlendirecek.

Sağlıklı ve pratik yemekler pişirmeyi öğrenin

Sağlıklı yemekler tüketmek, zayıflamanın altın kuralı! Dışarıdan sipariş ettiğiniz yiyecekler ne kadar sağlıklı gözükse de, içindeki yağ ve tuz miktarını ölçemezsiniz. Bu sebeple yemeklerinizi evde nasıl sağlıklı pişireceğinizi öğrenin. Az yağlı, yüksek protein içeren öğünler sizi hem tok tutar hem de sağlık beslenme alışkanlığı edinmenize yardım eder.

Şeker ve kahve ikilisinden uzak durun

İş yoğunluğu öğle saatlerinden sonra enerjimizi düşürür ve şekerli yiyecekler ya da kahve tüketmek isteriz. Ancak şekerli yiyecekler ve kafeinli içecekler, kendimizi daha çok yorgun hissetmemizin yanı sıra kısa süre içinde acıkmamıza neden olur. Kendinizi yorgun hissettiğinizde ya da bir şeyler yeme isteğiniz oluştuğunda meyve, yoğurt ya da süt gibi sağlıklı besinler tüketebilirsiniz.

Sağlıklı atıştırmalıkları yanınızdan eksik etmeyin

Ofisteki çekmecenizde ya da çantanızın içinde her zaman küçük bir kutu sağlıklı atıştırmalık bulundurun. Yoğurt, süt, badem, kuru meyveler gibi protein ve sağlıklı karbonhidratlar içeren atıştırmalıkları acıktığınızda ya da ara öğün saatlerinde tüketerek zayıflama sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Sağlıklı öğünlerinizi önceden hazırlayın

İşten gelir gelmez yemek yapmak sizin için çok zor oluyorsa, yemeklerinizi önceden pişirip buzlukta bekletin. Hafta sonu fırsatınız olduğunda sağlıklı sebze yemekleri ya da ızgarada pişmiş tavuk-balık yemekleri yapın ve porsiyonlara bölün. Eve döndüğünüzde dışarıdan sağlıksız yemek sipariş etmeye vakit kalmadan buzlukta beklettiğiniz hazır yemekleri hemen ısıtıp yiyerek fazla kalori alımının önüne geçebilirsiniz.

Evinize yakın bir spor merkezine gidin

Spor kıyafetlerini evde unutmak ya da trafikte kalmayı göze alamamak sizin de spora gitmemek için arkasına saklandığınız bahanelerin başında mı geliyor? Spor yapmaya kendinizi teşvik etmek için gideceğiniz spor merkezinin lokasyonunun evinize yakın hatta yürüme mesafesinde olmasına özen gösterin. Unutmayın daha çok hareket, daha çok kalori yakımı demek!

14 günlük zayıflama programı

Her şeyi denediniz, ama yine de bir türlü kilo veremiyor musunuz? Öyleyse Nestle Nesfit ile aç kalmadan tam tahıl tüketerek sağlıklı ve düzenli beslenme ile zayıflayabilirsiniz. Nestle Nesfit 14 gün diyet ile birlikte kendinize uygun egzersiz hareketleri de yapabilirsiniz. İşte uygulamanız gereken günlük beslenme programı:

Kahvaltı:
Yarım yağlı/yağsız süt ile hazırlayacağınız bir kase Nesfit®’in yanında 1 adet meyve yiyebilir ve 1 bardak şekersiz çay ya da kahve içebilirsiniz.
1 kaseye 5 kaşık Nesfit, yarım bardak yağsız süt ekleyebilirsiniz.

Öğlen:
Bu öğünde dilediğinizi yiyebilirsiniz, fakat bizim önerimiz 4 temel besin grubunu da içeren dengeli bir tabak hazırlamanız. Yağsız ya da az yağlı yoğurt; salata ya da sebze yemeği; tam tahıllı ekmek, tam tahıllı makarna ya da bulgur pilavı ve ızgara et, tavuk ya da balık yiyebilirsiniz. Böylece süt, et, tahıl ve sebze gruplarının her birini dengeli şekilde tüketmiş olursunuz.

Aç Bakalım
By Aç Bakalım Ocak 30, 2015 13:05