En iyi film replikleri

En iyi film replikleri

Bachelor Party 2 (2009) – Dostum şu köşedeki fıstık bana öyle bir iş atıyor ki şimdi kalkıp yanına gideceğim. – Bence tavandaki avizeye bile senden daha çok bakıyor.

The Notebook (2004) – – Sence aşkımız mucizeler yaratabilir mi dersin?
– Aaa… Evet, öyle… Her seferinde seni bana getiren de bu zaten.
– Sence aşkımız ikimizi uzaklara götürebilir mi?
– Bence aşkımız biz her ne istersek onu yapabilir.

The Mist (2007) – -Tür olarak temelimizde delilik var. İkiden fazlamızı aynı odaya koy, hemen taraf seçer. ve diğerlerini öldürmek için sebep düşünmeye başlarız. / -İnsanoğluna pek inancın yok, değil mi?
-Hem de hiç yok.
-Bunu kabul edemem.
-İnsanlar aslında iyidir, naziktir. Tanrım, David, biz modern bir toplumuz.
-Elbette, makineler çalıştığı, ve 911’i arayabildiğin sürece. Ama bunları ellerinden alır, insanları karanlıkta bırakırsan,ödlerini koparırsan,kural falan tanımazlar.O zaman ne kadar ilkel olabileceklerini görürsün.

Night at the Museum (2006) – Bazıları lider doğar. Diğerleri bunu başarmak için savaşır. Senin için şu an doğru zamandır.

The Dark Knight (2008) – B: Sen tam bir zırvasın. Para için öldürüyorsun. J: Onlar gibi konuşma. Çünkü değilsin! Olmak istesen bile. Onlara göre sen sadece bir kaçıksın. Benim gibi. Sana şimdi ihtiyaçları var. Ama ihtiyacı olmadıklarında, seni saf dışı edecekler. Dürüstlükler, senin kuralların… Bunlar kötü birer şaka. Belanın ilk ışığında pes ettin. Onlari dünyanın izin verdiğince iyiler. Sana göstereyim. Tüm kozlar bittiğinde, bu uygar insanlar, birbirlerini yerler. Gördün mü, ben bir canavar değilim. Ben o virajın çok ilerisindeyim. / Dünya acımazsız. Ve bu acmasız dünyadaki tek erdem.. şans.

Gia (1998) – şunu bi dene – ne nedir bu – tüm dualarının karşılığı diyebilirim. / Ben dünyada hem cehennemi hem cenneti bir arada yaşadım. İkisinin arasındaki tek fark cennetin insan sevgisiyle dolu oluşuydu. / eğer insanları korkutursan, senin ne kadar korktuğunu görmezler

Das wilde Leben (2007) – – Burada yalnız kalabileceğimiz bir oda yok mu? – İşte her şeyin başı da bu: Bütün kapıları kapatırsan olup biteni kim bilebilir ki?/ Tek hücreli canlılar bile senden daha fazla siyasi bilince sahipler.

Paranoid Park (2007) – Sadece normal bir yaşamın dışında duran şeyler var, öğretmenlerden, ayrılıklardan, kız arkadaşlardan başka. Orada olup biten. Dışarıdaki herşey göründüğünden farklı. Ve bana olan şey de bu.

Radio (2003) – Evlat, neyin önemli olduğunu belirle ve herşeyi bir kenara koy.

Evan Almighty (2007) – Aman Tanrım ! – Bana Bruce diyebilirsin…

Just Married (2003) – Kusursuz bir ilişkim vardı ve evlilikle mahfoldu.

Jadesotur (2006) – Beynimizin en ilkel haliyle aşık oluruz: Sürüngen beyniyle… Aşık olunca serotonin seviyemiz bir nevrozun seviyesine düşer. Normalde bu depresyona yol açar ama aşık insandaki sonucu sevdiği kişiye tapılmasıdır ve bu uyuşturucu gibidir. Ama uyuşturucunun etkisi geçtiğinde vücut artık kendini diğer kişi olmadan düşünemez. İşte bu bağımlılığa bir isim vermişler: Aşk…

Scoop (2006) – Eminim bana anlattığında yalan söylediğini düşündüğüm için kendimi aptal gibi hissedeceğim birşeydir.

Sugarhouse (2007) – Hiç bir kadın hayatını mahvetmeye değmez.

Mongol (2007) – – Söyle bana; tüm Moğollar fırtınadan korkar. Sen neden korkmuyorsun? – Benim için saklanacak yer kalmadı. Bu yüzden korkmaktan vazgeçtim.

Horton Hears a Who! (2008) – Eğer bir şeyi duyamıyor göremiyor ve hissedemiyorsan… öyle bir şey yoktur.

Donnie Darko (2001) – Sana süperkahraman olmadığımı düşündüren nedir?

The Scorpion King: Rise of a Warrior (2008) – Bir kahramanı kazırsan, Mathayus; içine gizlenmiş bir canavar bulursun.

Be Kind Rewind (2008) – Nasıl olur da hiç evlenmediniz, Bay Fletcher? – Klasik hikaye şöyledir.. evlenme teklif etmek için çok beklettiğin kız gider ve başka birisiyle evlenir. Ve sonra onun gibi birisini bulamazsın. Ne olur? Artık yaşlanmışsındır.

Street Kings (2008) – Ben sadece sistemdeki çaylağı düzeltiyorum. bu polislerin polislere yardım etmesi meselesi. eğer bir öğretmen ya da itfaiyeci bunu yapabilseydi yapardı.
– Kötü adamları içeri atmaya ne oldu?
– Hepimiz kötüyüz, Tom

Don Juan DeMarco (1994) – Hayatta önemi olan yalnızca dört soru vardır, Don Octavio.
Kutsal olan nedir?
Ruh neden oluşmuştur?
Uğruna yaşamaya değer ne var?
Ve uğruna ölmeye değer ne var?
Her birine cevap aynıdır.
Yalnızca aşk.

Yamakasi – Les samouraïs des temps modernes (2001) – Yenilgiden korkmamalısın. Onurunla dövüştüğün sürece zaten kazanmışsın demektir.

Kate & Leopold (2001) – “Aşk şimdiye dek denemeye hiç yeltenmediğim bir sıçrayıştır”

The New World (2005) – “Yuz yil yasayip seni tanimamis olmak yerine hemen yarin olmeyi tercih ederim”

Love Story (1970) – “Ask hicbir zaman pisman olmamaktir”

Fools Rush In (1997) – “Aska tamamen teslim olana dek onun ne oldugunu asla bilemeyeceksin”

Scent of a Woman (1992) – “Bakmaktan vazgeçtiğimiz gün öldüğümüz gündür Charlie…”

Benjamin Button (2008) – Benjamin,bizler sevdiğimiz insanları kaybetmek için dünyaya gelmişiz,yoksa onların bizim için ne kadar değerli olduklarını nasıl anlarız?

A Beautiful Mind (2001) – “hayatta hiç birşeyden kesinlikle emin olamazsın john, hayatta emin olman gereken tek şey bu!”

Pardon (2005) – Müdür : Ne var ne yok ?
2. Müdür : Haberler kötü müdürüm. 5. koğuştan 4 kişi firar etmiş sayın müdürüm.
Müdür : Yok yahu. Rezalet. sabah yoklamasında mı anladınız ?
2. Müdür : Hayır gazete yazıyor…

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Aç Bakalım
By Aç Bakalım Mart 26, 2015 18:50