En iyi film replikleri

En iyi film replikleri

The Matrix (1999) – Hiç gerçek olduğunu sandığın bir rüya gördün mü?… Ya o uykudan hiç uyanmasaydın rüya olduğunu nasıl anlayacaktın?…

Gladiator (2000) – Hayatta yaptıklarımız, sonsuzlukta yankılanır…

Eskiya (1996) – Korkma sadece toprağa gideceksin.Sonra toprak olacaksın.Sonra sularla birlikte bir çiçegin bedenine yürüyeceksin,oradan özüne ulaşacaksın çiçegin özüne bir arı konacak,belki o arı ben olacağım…

Titanic (1997) – Bana bir iyilik yapmalısın. Hayatta kalacağına söz vermelisin. Ne olursa olsun hayattan vazgeçmeyeceğine söz ver. Ne kadar ümitsiz olursa olsun. Bana söz ver şimdi Rose. Verdiğin sözden asla dönme.

My Sassy Girl (2008) – Kader; sevdiğin kişi için, tesadüflerden bir köprü inşa etmektir.

The Truman Show (1998) – Bize sunulan dünyanın gerçeğini kabulleniriz.

Sin City (2005) – Ölmeye değer,öldürmeye de,cehenneme gitmeye de,amin.

The Exorcist (1973) – Şeytan yalancıdır. Bizim aklımızı karıştırmak için yalan söyler; bize saldırmak içinse yalanları gerçekle karıştırır. Saldırısı psikolojiktir ama güçlüdür. O yüzden onu asla, ama asla dinleme…

Kill Bill: Vol. 1 (2003) – Savaşçı oLarak görüLenLer bi savaşa girdikLerinde düşmanın mağLup ediLmesi düşündükLeri tek şey oLur. Tüm insanı duyguLarını ve merhamet duyguLarını bastırır. KarsıLarına cıkan Tanrı yada buda’nın kendısı biLe oLsa oLdururLer. Savaş sanatının özünde bu gerçek yatar….

Ocean’s Eleven (2001) – Sadece hırsız oLmadıgımı söyLedigimde yaLan söyledim, ama simdi bunu yapmıyorum artık -HırsızLıgı mı? -YaLan söylemeyi.

Taxi Driver (1976) – Bence birisi bu şehri aLıp kLozete atmaLı ve üzerine sifonu çekmeLi.

Reservoir Dogs (1992) – Beni ancak rüyanda vurabiLirsin, o yüzden en iyisi artık uyan ve özür diLe.

Fight Club (1999) – Bir gün bir bakarsın sahip oldukların sana sahip olmuş.

Good Will Hunting (1997) – Bazen seninLe hiç tanışmamış oLmayı diLiyorum. Çünkü tanışmamış oLsaydık, geceLeri yatarken dünyada senin gibi biri olduğunu biLmeden uyuyabiLirdim…

Basic Instinct (1992) – ÖLdürmek, sigara içmeye benzemez. Onu bırakamazsın.

Ulak (2008) – yapan kadar bilen ve susan da günahkardır.

Apocalypto (2006) – Korku bir hastalıktır. Sürünerek onu kabul eden herkesin ruhuna girer. Senin huzurunu lekelemiş bile. Seni korku ile yaşamanı izlemek için yetiştirmedim. Kalbindeyken savaş onunla. Köyümüze getirme.

City Of Angels (1998) – -bunu yemek nasıl bir şey?tadı nasıl?tarif et hamingway gibi..
-tadı tıpkı armut gibi..armudun tadının nasıl olduğunu bilmiyomusun?..
-armudun tadının sana nasıl geldiğini bilmiyorum..
-tatlı,sulu,dilinin üzerinde yumuşak taneli,tıpkı ağzında eriyen şekerli kum taneleri gibi..nasıldı?
-mükemmel!

Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (2006) – -sen ne iş tutarsın? -men yörüğüm hem yörürün hem verürün -ne verürsün? -vergü deyü tatara bızaları verdük,beygürleri verdük,gazları verdük gardaşları verdük, toprakanaya bubayu verdük halayu verdük teyzeyü verdük eşkiyaya malumuzu verdük aşımızı verdük ama acunla hep yörüdük,yörüdük ama hep eksülerek.

Shoot ‘Em Up (2007) – – (…) Çünkü Amerika fırsatlar diyarıdır. Fakir adamın zengin olabilieceği, bir ödleğinse delikanlıya dönüşebileceği yerdir; elinde silahı varsa tabi… Umarım sen de elinde silah olan ödleklerden değilsindir.
– Oh, hayır efendim hayır. Ben onlardan değilim. Ben elinde ödlek olan bir delikanlıyım. / – Bak biz asla seni öldürmeye çalışmadık, teslim olman için korkutmaya çalıştık.
– Düzgün ateş edemiyorum demenin bir yolu da bu tabi…

You Don’t Mess with the Zohan (2008) – Gerçekten sorununuz büyük, traş etmelisiniz.
– Hayır, kıllar değil. Kılların içine bak, iyi bak… Şeyim, tüm gün, orada öylece yattı.
– Belki oksijene ihtiyacı vardır… Biraz hava alanı açsana ona.

Meet Bill (2007) – Sakın kaldıracağına inanmadığın şeyler üzerine hayat kurma. Çünkü inan bana, bir sabah uyanırsın ve istediğin hayatın bu olmadığı kafana dank eder.

Wanted (2008) – Yetersiz bakiye seni geri zekalı. Züğürtsün. En iyi arkadaşın kız arkadaşını düzüyor ve bu konuda hiçbir şey yapamayacak kadar da ödleksin. / Dünyayı kesinlikle ben kurtarmıyorum. / – Ne zaman buradan taşınacağız? Bu lanet gürültü olmadan uyanmak istiyorum.
– Benim hoşuma gidiyor. Senin iğrenç sesini bastırıyor. / – Bugünün bitmesi ne kadar iyi olabilir ki? Yarın sabah herşey yeniden başlayacak.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Aç Bakalım
By Aç Bakalım Mart 26, 2015 18:50