En iyi film replikleri

En iyi film replikleri

Hünkarın Bir Günü (1989) – Kişioğlunu kendi kendini aldatması gibi büyük bir aldanış olamaz ve bu aldanış başkalarının aldatmasına hiç benzemez” demişti rahmetli babam.Bu Papa kendi kendi kendisinin düşmanı… Kendi kendinin düşmanı olan bir adam Hristiyanların da düşmanıdır, Müslümanların da..

Into the Wild (1996) – İnsan yaşamının mantık ile yönetildiğini kabul edersek, hayatın olasılığı kaybolur.

Indiana Jones and the Last Crusade (1989) – Benim dışımda herkes kayıp!

Monsieur Ibrahim et les Fleurs Du Coran (2003) – Yavaşlık… Mutluluğun anahtarı budur.

Mar adentro (2994) – Bir hayata mal olan özgürlük özgürlük değildir, özgürlüğe mal olan hayat da hayat değildir. -Yaşama haktır, zorunluluk değil.

Oldboy (2003) – İster kum tanesi olsun, ister kaya; ikisi de suda aynı şekilde batar.

The Thin Red Line (1998) – Bu dünyada tek başına bir erkek bir hiçtir. ve bu dünyadan başka dünya yok – Başka bir dünya gördüm. Bazen onu hayal sandım, ama olsun. – Göremeyeceğim şeyler görmüşsün.

The Human Stain (2003) – Aksiyon düşüncenin düşmanıdır.

The Italian Job (2003) – Senden beklenen tek şey, kahrolası kapıları havaya uçurmandı.

Pay it Forward (2000) – Dünyayı değiştirmek için bir fikir seçin ve eyleme geçin.

Jeanne Darc (1999) – En iyi danışmanımız kendi hislerimizdir.

Being John Malkovich (1999) – Bilinç, korkunç bir lanettir. Düşünürsün, hissedersin, acı çekersin.

Scent of a Woman (1992) – Bakmaktan vazgeçtiğimiz gün ölürüz. – Bu yalan dünyada kıymet vermeğe değer iki hece vardır: Ka-dın.

Crouching Tiger, Hidden Dragon (2000) – Konu duygular olduğunda, büyük kahramanlar bile aptalca davranabilirler.

Pirates of the Caribbean Series (2003-2007) – Ölüler diyarına gitmesi değil dönmesi zordur. -Mücadele edilecek bir yol daha varsa , hiçbir şey ümitsiz değildir.

The Crow (1994) – Eğer sevdiğimiz kişiler bizlerden çalınmışsa, onları uzun yaşatmanın yolu, onları sevmekten asla vazgeçmemektir. Binalar yanar, insanlar ölür ama gerçek aşk ölümsüzdür.

Casablanca (1942) – Dün gece neredeydin? -Çok uzun zaman geçti, hatırlamıyorum. -Bu akşam seni görebilecek miyim? -O kadar uzun süreli planlar yapmıyorum.

Kill Bill (2003) – Siz, hala hayatta kalacak kadar şanslı olanlar! canlarınızı alıp gidin burdan; ama kaybettiğiniz kol ve bacaklarınızı bırakın. çünkü onlar artık bana ait!

King Arthur (2004) – Bir insanı diz çöktüren hiçbir şeyden hoşlanmıyorum.

King Ralph (1991) – Hariçten gazel okumak kolay, sorumluluk almak zordur.

La Fille Sur Le Pont (1999) – Kaybetmeyi öğrenmeli, yoksa kazanmanın değeri kalmaz.

The Insider (1999) – Tarih sadece son yaptığın şeyi hatırlar.

Mean Girls (2004) – Başka bir insana şişman demek sizi daha zayıf yapmaz. Başka bir insana aptal demek sizi daha akıllı yapmaz. Kızlar, birbirinize sürtük veya fahişe demeyi hemen bırakın. Bunu yaparsanız, size öyle demek isteyen erkeklerin eline koz verirsiniz.

The Bridge on the River Kwaii (1957) -Kanun olmazsa komutan, medeniyette olmaz.

L.A. Story (1991) – Neden aşkın başladığı anı bilemeyiz de bittiği zaman mutlaka biliriz?

Léon (1994) – Önce tüfeği kullanmayı öğreneceksin. Çünkü bu, senin hedefinle arandaki mesafeyi korumanı sağlar. Profesyonelliğe ne kadar yaklaşırsan, hedefine de o kadar yaklaşırsın. Örneğin bıçak. Öğreneceğin son alettir.

Love and Death (1975) – Aşık olmak acı çekmektir. Acı çekmemek, için kişi aşık olmamalıdır. Ama, kişi sonra aşık olmamaktan dolayı acı çeker. Bu yüzden, aşık olmak acı çekmek, aşık olmamak acı çekmek, acı çekmek acı çekmektir. Mutlu olmak aşık olmaktır, mutlu olmak o zaman, acı çekmektir, ama acı çekmek kişiyi mutsuz eder, bu yüzden, mutsuz olmak için kişi aşık olmalı, ya da acı çekmeyi sevmeli, ya da çok fazla mutluluktan dolayı acı çekmelidir. Umarım bunu yazıyorsundur.

Choses secrètes (2002) – Kadınlar işçi sınıfı gibidir.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Aç Bakalım
By Aç Bakalım Mart 26, 2015 18:50