Dİyet yapıyorum ama kilo veremiyorum diyorsanız okuyun!

Dİyet yapıyorum ama kilo veremiyorum diyorsanız okuyun!

Herkez zayıflamak ister ama bazen yanlış yöntemler uyguluyor olabilirsiniz. Bazende farklı sebeplerden kilo vermiyorsunuzdur, yazımızda diyet yaparken yapılan hatalara ilişkin öneriler yer alıyor.

Kilo vermek neredeyse dünyanın yarısından fazla insanın sorunudur artık. Bu kilo verememe sorunu bazı zamanlarda bizlerin yaptığı basit beslenme hatalarından da kaynaklanabiliyor.
Çoğu zaman kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeyi bir diyetisyene gitmeye tercih ediyoruz. Ve sonuç tabii ki hüsran oluyor. Ve vücudumuz birbirinden kötü yapılan diyetler ve beslenme hataları yüzünden dengesini şaşırıyor ve hormonlarımızı kendi kendimize bozuyoruz. Sonra da metabolizmamız yavaşlıyor ve her geçen gün kilo vermek daha güç oluyor. Ayrıca psikolojik olarak da ne yapsam kilo veremiyorum fikrine kapıldığımız için saldıkça salıyoruz ve kilo vermenin yanında daha da fazla kilo alıyoruz. Bu sorun böyle zincirleme devam edip tekerrür ediyor.

beslenme-hatalari

İşte doğru bilinen ama kilo verdirmeyen en büyük hatalardan bazıları…

Sabah aç karnına sirke içmek yağları yakar!

Sirkenin metabolizma hızlandırmaya etkisi vardır ama aç karınla içmek pek de işe yaramıyor. Genel olarak salatalarınızda vs. kullanmanız yararlı olabilir. Sirkenin tek başına aç karınla içilmesi yağ yakımı sağlamıyor ne yazık ki!

Zayıflama çayları

Zayıflama çayları adı altında satılan içeriğinde metabolizmayı kötü anlamda etkileyecek hormonsal dengeleri alt üst edebilecek içeriklere sahip maddeler bulunuyor. Kilo vermem hızlansın diye içilen bu çaylar metabolizmayı kötü anlamda etkiliyor ve ne yazık ki hayal kırıklığına neden oluyor.

Pages: 1 2

Aç Bakalım
By Aç Bakalım Şubat 13, 2016 07:14