DEDESİNE KALP KRİZİ GEÇİRTTİ

DEDESİNE KALP KRİZİ GEÇİRTTİ

Corey Maison, 14 yaşında cinsiyet değiştirmiş bir kız. Sırf insanlar normal gördüğünden farklı davranıyor diye okulda uğradığı zorbalığı, sosyal medyanın gücünü kullanarak insanlara anlatmış. İşte her şeyin üstesinden gelecek güce sahip bu cesur kızın hikayesi! “Şu an mutlu görünüyor olabilirim; ama her zaman böyle mutlu değildim.””Hayatım boyunca, farklı olduğumu biliyordum.”

“Küçükken, oyuncak bebeklerle oynamayı ve giyinip süslenmeyi seviyordum.” “Oje sürmeyi de çok seviyordum; annemin topuklu ayakkabılarını giymek ise en sevdiğim şeydi. Ama sadece evin içinde; asla dışarıda değil.”

“Çünkü ben erkek olarak doğdum.”

“Hiçbir zaman çok arkadaşım olmadı. Kızların arasına giremedim; erkeklerse benimle dalga geçiyordu.” “5. sınıftayken, çok kötü bir şekilde zorbalığa uğradım. Neredeyse her gün, okuldan eve ağlayarak dönüyordum. Başımı belaya sokmak için yalanlar söylüyorlardı.”

“Çocuklardan birisi, nasıl olsa hiç kimsenin beni sevmeyeceğini; bu yüzden kendimi öldürmem gerektiğini söyledi.” “Ben ölsem, kimsenin beni özlemeyeceğini söyledi. Çok acımasızlardı.”

“Sadece ölmek istedim.” “Bu yüzden, ailem beni okuldan aldı ve evde eğitmeye başladı. Çok, hem de çok minnettardım.”

“Anneme, markete giderken elbise ve topuklu ayakkabı giyip giyemeyeceğimi sordum.” “Evet dedi! Giydim ve çok harika hissettim.”

“Ta ki markette bir kadın telefonuyla fotoğraflarımı çekmeye başlayana kadar.” “Başka bir kadın ise beni işaret edip gülüyordu.”

“Çok aptal ve ucube hissettim; uyumsuz gibi…”

“Bir gün annem beni yanına çağırdı ve internetten bir şeyi izlememi istedi.” “İzlememi istediği şey, Jazz Jennings hakkında bir belgeseldi. Çok güzel bir kızdı. Erkek olarak doğmuş bir kız…”

“Her şey anlam kazanmıştı. Ben erkek bedeninde doğmuş bir kızdım.”

Anneme dedim ki: “Aman tanrım! Ben de tıpkı onun gibiyim. Ben bir kızım!”

“Bende hiçbir yanlışlık yok. Ben kendini karşı cinsten hisseden biriyim.” “Ailem, cinsiyet değiştirmiş başka kişilerle de çalışmış bir terapist buldu. Terapistim, erkeklikten kızlığa geçiş sürecimde bana yardımcı oldu.”

“Saçlarımı uzattım ve makyaj yapmayı öğrendim.” “14 yaşıma geldiğimde, bir kız gibi ergenliğe girebilmek için kadın hormonları almaya başladım.”

“İlk dozu aldığım gün hayatımın en mutlu günüydü.”

“Aileme devlet okuluna geri dönmek istediğimi söyledim.” “Korkuyordum ama bir yandan da hazır hissediyordum. Annem küçük bir okul buldu ve müdürle bir görüşme ayarladı.”

“Müdür harika biriydi, ve çok iyi karşıladı. Kızların soyunma odasını ve tuvaletini kullanmama bile izin verdi.” “Bütün çocuklara sesleniyorum… Zorbalık hiç iyi bir şey değil.” “Zorbalığa uğrayan herkese söylemek istiyorum ki… Bu geçici bir durum ve her şey güzel olacak.”

“Siz çok güzelsiniz, inanılmazsınız, ve çok fazla şeye değersiniz..”

“Ve seviliyorsunuz.”

Aç Bakalım
By Aç Bakalım Haziran 30, 2016 08:49