BU PRATİK BİLGİLER HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK

BU PRATİK BİLGİLER HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK

Bu bilgiler hem hayatınızı kolaylaştıracak hem de bilmediklerinizi öğretecek. Doğanın mucizelerini kullanmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı…İşte en zor işlerinizi kolaylaştıracak yöntemler.

1-Koltuk üzerindeki lekeleri alkole batırılmış temizlik fırçası ile ovalayın.

11

2-Mangal temizliği için mangalı soğanın yarısı ile silin.

12

3-Ahşap üzerindeki kalem çiziklerini geçirmek için, çiziğin olduğu yeri diş macunu ile ovun.

13

4-Halı lekesi için beyaz sirke ve suyu karıştırın. Leke geçinceye kadar ovalayın. Kuru havlu ile kurulayın.

14

5-Kahve makinesini temizlemek için 2 bardak beyaz sirkeyi kahve makinesine koyun. Hazneye su doldurun ve tekrar çalıştırın.

15

6-Tezgahlar için 1 bardak su, beyaz sirke ve isteğe bağlı olarak 8 damla zeytinyağını karıştırın. Tezgahın üzerine püskürtün. Mikrofiber bir bez ile silin.

16

7-Fincanlardaki kahve ve çay lekeleri için 2 kaşık suya 1 kaşık kabartma tozu dökün. Gece boyunca bekletin. Sabah bir sünger ile silin.

17

8-Havluların güzel kokması için 3 bardak beyaz sirke ve yarım bardak suyu karıştırın. Karışımı 1 dakika mikrodalgada ısıtın ve içinde kabartma tozunu eritin. Hoş bir koku için esansiyel yağ ekleyebilirsiniz.

18

9-Pırıl pırıl camlar için 1 yemek kaşığı beyaz sirke ve 1 litre suyu karıştırın. Karışımı cam üstüne püskürtün ve mikrofiber bez ile silin.

19

10-Fırın içlerindeki yağ lekeleri için kabartma tozu ve tel sünger kullanarak fırını silin.

20

11-Tavanın ya da tencerenin dibinde kalan yanmış yemek kalıntılarının üstüne kabartma tozu serpin ve sıcak su ekleyin. Gece boyunca bekleyin. Sabah sünger ile ovalayın.

21

12-Küfü önlemek için duştan sonra; duş kapılarını, duvarlarını ve perdeleri beyaz sirke ile temizleyin.

22

13-Sadece beyaz sirke dökün ve silin!

23

14-Kötü kokulara karşı ayakkabılarınızın içine kabartma tozu serpin. Gece boyunca bekleyin. Sabah ayakkabıyı giymeden önce kabartma tozunu silkeleyin.

24

15-Kötü kokuyu engellemek için havluları önce sıcak su ve 1 bardak sirke ile yıkayın. Sonra tekrar sıcak su ve yarım bardak kabartma tozu ile yıkayın.

25

Aç Bakalım
By Aç Bakalım Haziran 26, 2016 11:32