BU ÖNERİLER KAÇMAZ!

BU ÖNERİLER KAÇMAZ!

 

Çiçekler her evi ve balkonları süsleyen bizim de beslemekten zevk aldığımız hatta hobi edindiğimiz güzel görünen ve mis gibi kokan canlılardır. Hatta bazen evimize sığdırmakta güçlük çekeriz ama illa ki beslemek isteriz. Onların varlıkları bizi mutlu eder.
Balkonum var ama çok küçük demeyin. Günümüzün modern evlerinin çoğunda artık balkon bile bulmak mümkün değil. Artık insanlar evlerin camlarından kafalarını uzatıp derin bir nefes almak için ellerinden geleni yapıyorlar. Kısacası küçük büyük fark etmez. Balkonunuz var ve siz çok şanslısınız!

Peki, bu küçük balkonu büyük bir balkonmuş gibi muamele yapmaya ne dersiniz? Sadece biraz yaratıcılığınızı konuşturmalısınız. Biraz dergi ve internet araştırması ve bizim önerilerimizle bu küçücük balkon dediğiniz yerde koca bir yazı geçirebilirsiniz.

images

İşte size küçük balkonlar için büyük öneriler;

• İster Fransız tipi balkon olsun isterseniz ise küçük bir kare. Önemli olan alanınızın boyutunun ne yöne doğru uzadığı. Bir masa için bile yeri olmayanlara özel balkon demirlerine asılabilecek portotif açılır ve katlanır masalar mevcut. Bu masalardan açık renk olanları tercih edebilirsiniz. İnce uzunları, kareleri boyutları ve şekilleri sizin balkonunuza göre ayarlanabilir.

• Örneğin öyle bir sandalye alın ki hem arkaya doğru yatırıldığında şezlong olsun hem de normal boyuta döndüğünde yemek sandalyesi haline dönüşebilsin. Böylece minicik balkonunuzda en az bir adet şezlonga bile sahip olabilirsiniz.

• Minik bir masa alır ama sandalye çok zor diyorsanız tabureler imdadına yetişecektir. Birbirinden özel tasarımlara sahip çok güzel renklerde taburelerle balkonunuzda sonsuz keyif yapabilirsiniz.

• Dar balkonlar için bar masa ve sandalye alternatifi güzel bir çeşitlilik yaratıyor. Oturma alışkanlığınıza göre bu model oturma gruplarını da tercih edebilirsiniz.

• Eğer masa ve sandalyelerle uğraşmak istemiyorsanız ve biraz da konforunuza düşkün ise balkonunuzun boyutuna uygun olarak puflar yapabilirsiniz. Hem de dilediğiniz renk ve şekillerde. Ortaya da alçak bir sehpa koyduğunuzda muhteşem şirinlikte bir balkona sahip olacaksınız.

saksı-çiçekleri1

Aç Bakalım
By Aç Bakalım Haziran 19, 2016 07:30