American Sniper – Keskin Nişancı

American Sniper – Keskin Nişancı

Gösterme 20 Şubat 2015 de girecek olan filmlerden biride orjinal adı American Sniper olan Keskin Nişancı filmi IMDB den 7.5 puan almıştır.

  • Tür:Dram, Savaş, Biyografi, Aksiyon
  • Yapım Yılı:2014
  • Ülke:ABD
  • Yönetmen:Clint Eastwood
  • Senarist:James Defelice , Jason Hall , Chris Kyle , Scott McEwen
  • Oyuncular:Leonard Roberts , Bradley Cooper , Jake McDorman , Sam Jaeger , Reynaldo Gallegos , Jonathan Groff , Navid Negahban , Kyle Gallner , Ferguson Reid , Shane Schoeppner devamı..
  • Süre:132 dk.

American Sniper Film Bilgisi:

Irak Savaşı’nda da görev almış keskin nişancı Chris Kyle’ın gerçek hikayesi, iki Oscar’lı Clint Eastwood imzası ile karşımıza dikiliyor. Başroldeki Bradley Cooper kilo verip özenli bir karakter çıkarmakta.

Yönetmen Clint Eastwood’un yönettiği ‘Keskin Nişancı’da başroldeki Bradley Cooper’ın canlandırdığı Chris Kyle’ın, keskin nişancılık yetenekleriyle savaş alanında bir kahramana dönüşmesinin hikayesi sinemaya taşınıyor. Ancak Chris sadece keskin nişancı yeteneklerinden ibaret biri değildir. Donanma SEAL komandolarından Chris Kyle, Irak’a tek amaç için gönderilir: silah arkadaşlarını korumak. Son derece isabetli atışları sayesinde savaş alanında çok sayıda hayat kurtarır. Cesur görevleriyle ilgili hikayeler yayıldıkça ‘Efsane’ lakabını kazanır. Ancak ünü düşman hatlarının gerisinde de yayılmaktadır ve kafasına ödül konmasıyla birlikte isyancıların öncelikli hedeflerinden biri haline gelir. Ayrıca ev cephesinde de farklı bir savaş içindedir; dünyanın diğer ucundan iyi bir koca ve baba olmak için uğraş verir. Tehlikelere ve evindeki ailesinin ödediği bedele rağmen Chris, Irak’ta dört dönem zorlu görev yapar ve SEAL’lerin ‘kimseyi arkada bırakma’ ruhuna sadık kalır. Ancak eşi Taya’ya (Sienna Miller) ve çocuklarına döndüğünde Chris esas savaşı geride bırakamadığını fark eder. ‘Silver Linings Playbook’ ve ‘American Hustle’ filmlerindeki çalışmalarıyla iki kez Oscar’a aday gösterilen Cooper’a filmde, Sienna Miller, Luke Luke Grimes, Jake McDorman, Cory Hardrict, Kevin Lacz, Navid Negahban ve Keir O’Donnell eşlik ediyor.

American Sniper Film Fragmanı :

Aç Bakalım
By Aç Bakalım Şubat 18, 2015 18:15