Akarsu, Yayla, Ormanlar İngiltereye mi Satılıyor?

Akarsu, Yayla, Ormanlar İngiltereye mi Satılıyor?

Arslan BULUT: Katar’a, sadece Trabzon’u mu sattılar?

Soru işaretleri sadece Trabzonspor’un veya Trabzon’un değil, Türkiye’nin geleceği ile ilgili!

Mesele sadece Trabzon’da Katar emirinin yapacağı yatırımlar ve el koyacağı yaylalarla da ilgili değil.

Bakınız Borsa İstanbul Genel Müdürü Osman Saraç, İslam Kalkınma Bankası’yla iş birliği sürecinde olduklarını belirterek, “Körfez sermayesi gibi değerli bir katkıyı Borsa’ya kazandırmayı düşünüyoruz.” dedi.

İslam Kalkınma Bankası’nın bütün yöneticilerinin İngiltere’deki istihbarat üniversitesi Exeter’de yetiştirildiğini hatırlayalım ve Saraç’ın “Türkiye Varlık Fonu da bize yepyeni ufuklar kazandıracak. Bunun beklentisi içerisindeyiz.” sözlerinin ne anlama geldiğini düşünelim.

Türkiye’nin elde kalan bütün varlıkları, hisse senedine dönüştürülüp Osman Saraç’ın kullandığı deyimle “İslami finans”a satılacak!

Siz o “İslami finans”a İngiltere diyebilirsiniz! Çünkü Körfez ülkelerini yöneten hâlâ İngiltere’dir!

İngiltere deyince değinmeden geçemeyeceğim…

İngiltere Uluslararası Ticaret Bakanı Liam Fox, ülkesinin Avrupa Birliği’nden ayrıldıktan sonra Türkiye gibi Gümrük Birliği üyesi olarak yoluna devam edebileceğini belirterek “Türkiye’nin bazı kısımları gümrük birliğinde, bazı kısımları ise değil” diye örnek verdi!

Türkiye aslında Gümrük Birliği’nin hiçbir yerinde değil, çünkü karar mekanizmasında yok ama AB’nin her ekonomik dayatmasına boyun eğiyor.

Türkiye işte böyle yönetiliyor.

Bir taraftan da Türk Milleti her gün şehitler veriyor!

Son tahlilde ormanlarımız, akarsularımız, yaylalarımız Katar emirine sunulan projelerde olduğu gibi “Körfez sermayesi üzerinden” ve “varlık fonu yöntemi”yle İngiltere’ye satılsın diye mi?

Banu AVAR Alıntı

Osman YAREN
By Osman YAREN Aralık 21, 2016 09:16