2016 Yaz Modası Kombinleri!

2016 Yaz Modası Kombinleri!

2016 yılının yaz ayları gelmekte ve herkes ne giysem hangi rengi tercih etsem diye düşünmekte. Bu yaza damgasını vuracak kombinleri bu yazımızda bulabilirsiniz.. 

2016 ilkbahar/yaz modasına dair bilmeniz gereken 10 trend

2016 ilkbahar/yaz modası yazın tazeliğini taşırken, geçmişin ruhunu da kıyafetlere taşıyacak. Retro akımların etkisindeki moda trendleri 70’li yılları işaret ederken diğer yandan modern çizgilerin görüldüğü spor-şık akımlar modayı etkilemeye devam edecek. Modayı takip etmek isteyenler, 2016 ilkbahar/yaz modasına ait 10 anahtar trendi not almayı unutmayın!

1- Süet

süet-giyim

Süet, yaz sezonunda öne çıkan en önemli moda trendi olarak karşımıza çıkıyor. Tasarımcıların yaz için incecik süet kumaşlardan tasarladığı gömlek, etek ve elbiselere ek olarak, süetten yapılmış ayakkabı ve çantalar da bol bol kullanılacak.

2- 70’ler

70ler

Hippi şıklığına hazır olun! 70’lerin bohem havasına dair hemen her şeyin geri dönüşüne tanıklık edeceğiz. Boho stilinde elbiseler, platform sandaletler, İspanyol paçalar, yamalı Jean’ler ve gökkuşağı renkleri gardıropları işgal edecek.

3- Haki

haki

Moda dünyası askeriyeden ilham almaya devam ediyor. 2015 yaz modasında etkisi görülecek bu akım, askeri giyimle bütünleşmiş hâkî rengi bir adım öne çıkarıyor. Hâkî renkli trençkot ve parkalar sezonun mühim parçaları arasında yerini alacak.

4- Püskül

püskül

Geçtiğimiz kışı etkisi altına alan püskül trendi, 2015 yaz sezonunda etkisi artırarak sürdürmeye devam ediyor. Püskül, özellikle eteklerde dekoratif bir detay olarak kullanılacak.

5-  Kareli Desen

kareli-desen

Retro akımlarla geri dönen en önemli detaylardan biri de kareli desen… Yani kareli desen artık sadece piknik örtülerinde kullanılmayacak. 1950’lerden ilham alınmış bu desen genellikle gömlek ve elbiselerde kendine yer bulacak.

Pages: 1 2

Aç Bakalım
By Aç Bakalım Mart 1, 2016 07:11